#throwback: Rozhodující souboj základní části

Ve druhé půlce základní části 2018/19 se Hattrick dostal do skvělé formy. Brňané vyhrávali zápas za zápasem a po očku sledovali, jak se daří jejich rivalovi o čelo první ligy Black Angels. A připravovali se na vzájemnou bitvu.

Jak se blížil konec základní části, Hattrick pokračoval v sebevědomých výkonech. Po dvojciferné výhře 13:4 nad Startem98 si poradil vysokým rozdílem také se Slovanem Havířov (10:3) a Bivojem Litvínov (10:4). Brňané se tak dostali zpět do formy a čekali, jestli přijde zaváhání Black Angels. Ani Pražané totiž prohrávali spíše sporadicky a věřili, že by se mohli na čele tabulky udržet až do konce.

Pak to ale přišlo. Black Angels prohráli po prodloužení s Kladnem a Hattricku se opět naskytla šance vyhrát základní část. Další výsledky tak znamenaly, že o prvenství po 26 kolech soutěže mělo rozhodnout vzájemné utkání Hattrick – Black Angels v brněnských Maloměřicích. Ohromná reklama na florbal a motivace pro oba týmy.

Poslední zápas základní části se konal v sobotu 23. února 2019. Do haly přišlo 224 fanoušků a bylo jasné, že se odehraje vyhecovaný souboj. „Věřím, že budeme soustředěni. Dáme do toho všechno, abychom získali co nejvýhodnější pozici pro play-off,“ říkal před utkáním Dominik Dvořák. Zároveň mělo jít o odplatu za minulou porážku z poloviny sezóny.

Úvod se ale Hattricku příliš nepovedl. Black Angels skórovali už v první minutě duelu a dávali si pozor na početné šance Brna. Před koncem úvodního dějství se pak hosté trefili ještě dvakrát, a i když na střely prohrávali 5:12, na góly dominovali 3:0. Nicméně právě to, že Brnu nedělalo problém chodit dopředu, povzbuzovalo domácí tým do další části zápasu. Pouze stačilo být efektivnější.

Ve druhé třetině se střelba Hattricku skutečně posunula k lepšímu. Manko snižovali Luděk Ondráček a David Sládeček, jenže stejně to bylo málo. Black Angels mezitím posílili svůj náskok a vedli 6:2. A to jejich tahoun Jan Hněvkovský ještě zahodil trestné střílení. Situace tak vypadala hůře než po první fázi utkání.

Tým trenéra Marka Fialy ovšem stále věřil, že nic není ztraceno, a chtěl výsledek obrátit. Vždyť něco podobného se Hattricku podařilo zkraje února, kdy doma dohnal rozdíl proti Ústí a bral tři body. Ještě lepším příkladem brněnské bojovnosti byl podzimní zvrat s Karlovými Vary z 2:5 na 7:6.

Ve třetí dvacetiminutovce se mezi střelce zapsal Tomáš Brom a doplnil jej Luděk Ondráček. V posledních třech minutách tak skóre dostalo podobu 4:7 a stále existovala naděje na remízu. Hattrick ale ani přes odpracovaný závěr další góly nepřidal a musel se smířit s druhou příčkou tabulky.

„I přes prohru tu je spousta pozitiv. Hráči byli od rozcvičení soustředěni a byla cítit touha zvítězit. V utkání jsme byli častěji u míčku a měli větší množství šancí, zatímco protivník trestal z toho mála, co jsme mu nabídli vlastními chybami,“ zhodnotil kouč Fiala.

Výkon Brna navíc podpořili fantastičtí fanoušci, kteří se stali symbolem všech domácích zápasů týmu. „Divácká návštěva byla úžasná. Zápas to přenese do jiné dimenze a hráče taková podpora dostává do stavu, kdy jsou ochotni vložit do boje něco navíc. I přes porážku byli fanoušci náš šestý hráč,“ ocenil trenér.

Ani ztráta s Black Angels nakonec nebyla žádné nepřekonatelné zklamání. Přestože si Hattrick vybíral soupeře do play-off jako druhý, nic mu nebránilo si vzít České Budějovice, které šly do čtvrtfinále jako papírově nejslabší mužstvo. Brno proto bylo velkým favoritem na postup a těšilo se, že potvrdí převahu i na hřišti. A tím se rozběhla cesta do superligy…